top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAnna Dalszewska

Czym właściwie jest osteopatia?

Zaktualizowano: 26 lis 2023

Osteopatia to forma terapii manualnej. Jest wielowymiarowym podejściem do pacjenta, ocenia i bada jego ciało jako całość, szukając przyczyn bólu i dyskomfortu.

Ze względu na to, że w naszym ciele wszystko jest połączone i wzajemnie na siebie wpływa, patrzymy na ludzki organizm i jego problemy biorąc pod uwagę wszystkie układy z jakich organizm jest zbudowany:


🍖kostny, więzadłowy, mięśniowo - powięziowy

🧠nerwowy

💧🩸żylny i tętniczy

🌊 limfatyczny

🫦 hormonalny

🫀wisceralny (narządy wewnętrzne)


W terapii uwzględniamy również aspekty psychiczne i psychospołeczne.


Osteopatka(ta) przy użyciu wielu technik dąży do uzyskania prawidłowego działania wszystkich wymienionych systemów w Twoim organizmie.


W osteopatii nadrzędny jest ruch tkanek ponieważ ich zmieniona i ograniczona ruchomość będzie zaburzała fizjologiczną funkcję, co prowadzić będzie do wystąpienia patologicznych zmian, głównie objawiających się bólem, ograniczeniem ruchomości itd.


Poprawa mobilności i przywrócenie lub unormowanie fizjologicznych wzorców ruchowych tkanek poprawi zdrowie i samopoczucie pacjenta.


Osteopaci badają całe ciało aby rozpoznać obszar, który wywołał kaskadę dolegliwości. Odpowiednio dobraną terapią podejmują próbę przywrócenia prawidłowego ruchu i napięcia w tym obszarze, dzięki temu zmniejszają dolegliwości bólowe pacjenta.


Już na poziomie samego wywiadu wiemy jakie systemy organizmu mogą mieć problem i szukamy przyczyny która ten problem wywołała. Usuwając przyczynę Twoich dolegliwości dajemy organizmowi szansę na samoregulację i wyleczenie.167 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page